Platnost příspěvku skončila 20. 3. 2019!

Slévárenský workshop

Studenti soukromé střední umělecké školy AVE ART Ostrava si vyzkoušeli celý technologický postup výroby odlitku v rámci slévárenského workshopu.

Zaměstnanci Katedry metalurgie a slévárenství připravili dne 19. 12. 2018 slévárenský workshop pro studenty AVE ART Ostrava, soukromé střední umělecké školy, s.r.o. Zástupce ředitele pro uměleckou činnost - Ing. Marek Břuska - navštívil areál na ul. Krásnopolská společně s devíti studenty. Pro ty byl připraven program v podobě úvodní teoretické přednášky, při níž došlo k seznámení se základními slévárenskými technologiemi, možnostmi využití odlitků v každodenním životě či role slévárenství v umělecké oblasti. Následoval praktický workshop, který byl zaměřen na výrobu uměleckého odlitku s použitím trvalého modelu a jednorázové slévárenské formy z formovací směsi, tedy technologii, která je v současnosti nejpoužívanější pro výrobu průmyslových odlitků. Studenti si během workshopu vyzkoušeli celý technologický postup výroby odlitku, od výroby jednorázové formy až po povrchovou úpravu hotového odlitku.
Celé dopoledne tak proběhlo v pohodové a přátelské atmosféře. Věříme, že některé návštěvníky workshopu budeme moci v příštích letech potkávat coby naše studenty. Se soukromou střední uměleckou školou AVE ART Ostrava, s.r.o. probíhá dlouhodobá spolupráce a již řada jejich absolventů se stala našimi úspěšnými studenty.

Vloženo: 20. 12. 2018
Útvar: 618 - Katedra metalurgie a slévárenství