Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2019!

„OD KRESBY K ODLITKU“

8. 4. 2019 - 30. 4. 2019
 Ústřední knihovna VŠB-TUO
„OD KRESBY K ODLITKU“
Studenti uměleckého slévárenství Fakulty materiálově-technologické, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava představují výstavu svých prací

Výstava v prostorách Ústřední knihovny VŠB-TUO nabízí možnost shlédnout výtvarná díla a závěrečné práce studentů programu Umělecké slévárenství, který zaštiťuje Katedra metalurgie a slévárenství, FMT, VŠB-TUO. K vidění budou jak samotné finální umělecké odlitky ze slitin železa i neželezných kovů, tak i kresby či sádrové odlitky.

Celkově se jedná o práce asi dvaceti studentů – díky tomu je možné sledovat i různorodost uměleckých děl, která je dána individualitou jednotlivých tvůrců.

Výstava je skvělým důkazem skutečnosti, že v rámci studia na vysoké škole nemusí vznikat pouze teoretické závěry, ale rovněž i materiální hodnoty – v tomto případě v podobě kvalitních uměleckých děl.

Bakalářský studijní program Umělecké slévárenství je v rámci České republiky i Slovenska zcela unikátním studijním programem a VŠB-TUO je jedinou univerzitou, která studium tohoto typu nabízí.

Vloženo: 4. 4. 2019
Kategorie:  Chystané akce