Platnost příspěvku skončila 29. 7. 2019!

FMT slavila Den Země - v Porubě i na Jihu

Naše fakulta se v minulémtýdnu zapojila do dvou akcí spojených s oslavami Dne Země!

Že na fakultě materiálově-technologické myslíme na naši planetu, jste se mohli přesvědčit hned na dvou veřejných akcích konaných při příležitosti oslav Dne Země.

Ve středu 24. 4. 2019 jste nás mohli potkat v Porubě na Hlavní třídě na stánku VŠB-TUO, ve čtvrtek 25. 4. 2019 pak v Zábřehu v Bělském lese.

Návštěvníci akce měli u našeho stánku možnost zjistit více o směrech, kterými se u nás na fakultě zabýváme - o možnostech recyklace materiálů, využití odpadů, zero waste a celkově o nezbytné ochraně přírody v podmínkách průmyslové výroby...

A co všechno si návštěvníci mohli sami vyzkoušet? Bylo toho spoustu - mohli zkusit vyluštit recyklační kvíz, stanovit chemické složení kovových součástí elektroodpadu, načerpat informace o možnostech využití odpadů a snižování jejich množství - zero waste, dozvědět se, jak nám mohou nanočástice pomoci s čištěním odpadních vod, vyzkoušet si práci s mikroskopem či pomocí simulace zkusit řízení bezpilotního letadla pro měření kvality ovzduší.

A že jste to k nám minulý týden nestihli? Nevadí, hledejte stánek VŠB-TUO i na dalších veřejných akcích - vždy pro Vás máme připravený zajímavý program plný zábavy a poznání!

Vloženo: 29. 4. 2019