Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

FMT se představuje veřejnosti

V září proběhly hned tři velké akce pro veřejnost, na kterých jste mohli potkat zástupce naší fakulty.

První z velkých akcí, kterých jsme se tento měsíc účastnili, byl univerzitní festival Art and Science. Zaměstnanci a studenti fakulty si pro návštěvníky připravili celkem 15 stanovišť s praktickými ukázkami, workshopy, kvízy a soutěžemi. Festival se konal tradičně v kampusu VŠB-TUO a naše fakulta se svým programem obsadila celou "kruhovku", tedy budovu C, včetně prostoru před ní.

Prezentace Fakulty materiálově-technologické pak proběhla i na letošních Dnech NATO. V hlavních prostorách akce v Mošnově jsme měli vlastní stan, kde studenti z Katedry materiálů a technologií pro automobily prezentovali výsledky své práce v rámci projektu Studentcar. K vidění zde byl např. studentský elektromobil. V rámci doprovodného programu ke Dnům NATO se pak v Dolní oblasti Vítkovic představil náš tým archeometalurgie s historickou tavbou.

Poslední zářijovou akcí pak bylo zapojení FMT do Noci vědců 2019. V rámci této jedinečné události mohli její návštěvníci poznat vědu v tak trochu jiném světle - totiž v noci. Od pozdního odpoledne až do noci se v aule VŠB-TUO představil tým chemiků se svou Lumishow, studenti materiálového inženýrství umožnili návštěvníkům prohlédnout si svět pod mikroskopem, s kolegy z katedry managementu kvality jste si mohli vystřelit z praku a odborníci z oblasti nanotechnologií představili problematiku nanomateriálů v přírodě. V Dolní oblasti Vítkovic pak čekal opět tým archeometalurgie s historickou tavbou, odborníci na recyklaci radili jak nakládat s odpadem a tým metalurgů a tvářečů připravil expozici s názvem Nesmrtelná ocel.

Během všech těchto úžasných akcí prošly našimi expozicemi tisíce lidí a my věříme, že si to s námi užili stejně tak jako my s nimi. Budeme se těšit na dalších akcích na shledanou!

Vloženo: 30. 9. 2019