Platnost příspěvku skončila 22. 1. 2021!

Dotační program Olomouckého kraje na studium v zahraničí v roce 2021

Příležitost pro studenty s trvalým pobytem na území Olomouckého kraje získat dotaci na zahraniční studijní pobyt.

I přes současnou situaci ovlivněnou pandemií koronaviru bylo vyhlášeno 1. kolo příjmu žádostí do dotačního programu „Studijní stipendium Olomouckého kraje na studium v zahraničí v roce 2021“. Ten umožňuje studentům vybraných studijních oborů vysokých škol na celém území ČR s trvalým pobytem na území Olomouckého kraje získat dotaci na studijní pobyt v zahraničí.

Termín 1. kola příjmu žádostí: od 4. 1. do 22. 1. 2021 do 12:00 hodin.

Z dotačního programu je možné žádat o finanční podporu na úhradu výdajů v průběhu studijního pobytu příjemce v zahraničí a v přímé souvislosti s jeho uskutečněním, např.:

• k úhradě cestovních výdajů,
  • k úhradě výdajů na ubytování příjemce v místě studijního pobytu,
  • k úhradě nákupu studijních materiálů,
  • k úhradě výdajů za stravování příjemce v průběhu studijního pobytu či k úhradě školného.

Více informací naleznete zde: https://www.olkraj.cz/05-02-studijni-stipendium-olomouckeho-kraje-na-studium-v-zahranici-v-roce-2021-prijem-zadosti-4-1-22-1-2021-cl-5039.html

Pravidla dotačního programu zde

Kontaktní osoba: Mgr. Michaela Brachtelová
referent pro další vzdělávání a rozvojové programy