„Strom“ pro Osobnost Moravskoslezského kraje!

Realizaci uměleckého odlitku zajišťuje Katedra metalurgie a slévárenství ve spolupráci se Střední odborné školy umělecké a gymnázia, s.r.o.

Ve čtvrtek 2. 9. 2021 proběhl v ostravských Dolních Vítkovicích už 4. ročník vyhlášení ceny Osobnosti Moravskoslezského kraje! Tato anketa upozorňuje na výjimečné a významné osobnosti našeho regionu a v minulých letech v ní zvítězili např. Eva Šeinerová z Permoníku nebo politický vězeň Luděk Eliáš. Letos byl tento krásný titul udělen spisovatelce Karin Lednické, která svou románovou sérií Šikmý kostel významně proslavila území bývalého Těšínska… A co by to bylo za cenu bez originální sošky? Právě její výrobu měli i letos na starost naši umělečtí slévači a jsou na to náležitě pyšní. Realizaci uměleckého odlitku každoročně zajišťuje Ing. Václav Merta z Katedry metalurgie a slévárenství ve spolupráci s Karlem Oherou – autorem samotného návrhu podoby ceny. Ruku k dílu vždy přiloží i kolegové ze Střední odborné školy umělecké a gymnázia, s.r.o., kteří podtrhnou krásu výsledné sošky instalací na originální dřevěný sokl. I letos se jim „Strom“ pro osobnost MSK povedl, co říkáte?

Vloženo: 14. 9. 2021