Platnost příspěvku skončila 27. 12. 2021!

Odborné přednášky na Katedře tváření materiálu

Dne 21. 10. 2021 zorganizovala Katedra tváření materiálu Fakulty materiálově-technologické dvě přednášky odborníků z  Materiálovotechnologické fakulty STU v Trnavě (MTF). Pan proděkan doc. Ing. Roman Čička, Ph.D. hovořil na téma „Predstavenie vedecko-výzkumného potenciálu MTF“ a pan doc. Ing. Jozef Bílik, Ph.D. prezentoval výsledky komplexního výzkumu problematiky „Tvárniteľnosť a tvárnenie zváraných polotovarov z koróziivzdornej ocele“. Po diskusi byly účastníkům setkání ukázány laboratoře objemového tváření Regionálního materiálově technologického výzkumného centra, což bylo spojeno s populární vlastnoruční ražbou pamětních mincí. Mezinárodního setkání se zúčastnili celkem čtyři kolegové z MTF (Slovensko), jedna kolegyně z Wydziału Inżynierii Materiałowej (Politechnika Śląska, Katowice, Polsko) a v neposlední řadě zaměstnanci a doktorandi z Katedry tváření materiálu i Katedry metalurgie a slévárenství FMT. Akce se účastnila také celá řada studentů navazujícího magisterského studijního programu Metalurgické inženýrství.

Vloženo: 27. 10. 2021
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická