Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2022!

Virtuální přednáška rakouského profesora Helmuta Zsifkovitse pro studenty FMT

V úterý 9. listopadu proběhla zvaná virtuální přednáška profesora Helmuta Zsifkovitse, vedoucího katedry průmyslové logistiky na Montanuniversität Leoben v Rakousku.

V úterý dne 9. listopadu v čase od 9,00 do 10,30 proběhla v učebně C3 zvaná virtuální přednáška profesora Helmuta Zsifkovitse, vedoucího katedry průmyslové logistiky na Montanuniversität Leoben v Rakousku. Pan profesor Zsifkovits je také vedoucím rakouského týmu, který spolupracuje s týmem z katedry ekonomiky a managementu v průmyslu (634) na FMT, a to v rámci projektu Mobility v gesci MŠMT. Projekt má název „Koncepční model pro komplexní hodnocení udržitelné výkonnosti Smart logistiky v dodavatelských řetězcích“.

Přednáška byla původně naplánovaná s osobní účastí pana profesora v rámci akce International week organizované VŠB-TUO. Bohužel se pan profesor z osobních důvodů nemohl nakonec akce zúčastnit osobně, nicméně s ohledem na dlouho plánovanou účast několika studijních skupin programu Management kvality a řízení průmyslových systémů souhlasil s virtuální formou prezentace své přednášky na téma: Production Logistics Trends Sustainability, Resilience and Digitalization.

Organizátoři využili logistických konceptů, které vyučují, když v rámci agility a viability katedry 634 zajistili první virtuální přednášku v rámci akce International week na VŠB-TUO. Přednášku navštívilo 30 studentů. Byla velmi aktuální a zajímavá, což se projevilo mj. i na potřebě studentů vznést tolik dotazů, že na všechny pan profesor nestačil ve vymezeném čase odpovědět. Nosnými tématy byly trendy ve smart logistice, udržitelnost průmyslových podniků a v neposlední řadě byl zmíněn i dopad logistiky na velmi aktuální Green Deal.

Děkuji panu profesorovi Zsifkovitsovi za podnětnou a perfektně připravenou přednášku a studentům za jejich aktivní účast!

Za celý řešitelský tým Katedry ekonomiky a managementu v průmyslu doc. Ing. Andrea Samolejová, Ph.D.

Vloženo: 10. 11. 2021