Studentská vědecká odborná konference Metalurgia 2022

Obrovský úspěch sklidili studenti Fakulty materiálově-technologické na Studentské vědecké odborné konferenci Metalurgia 2022.

Tato konference, kterou již tradičně pořádá naše spřátelená Fakulta materiálů, metalurgie a recyklace (Technická univerzita v Košicích), se letos uskutečnila při slavnostní příležitosti 70. výročí založení univerzity.

Ve velké konkurenci přednášek nakonec všichni zúčastnění studenti z FMT, VŠB-TUO získali cenu. Konkrétní umístění uvádíme níže:

V sekci Hutníctvo a energetika (celkem 14 přednášek) se umístili:

• Lukáš Bednár s příspěvkem Vývoj vtokové soustavy pro odlévání kruhových ocelových ingotů – 1. místo
  • Šimon Kielar s příspěvkem Zhodnocení účinnosti mísičů a stanovení efektivní doby mísení – 2. místo
  • Daniel Nepustil s příspěvkem Možnosti optimalizace technologie tlakového lití – nejlepší práce studenta 1. ročníku NMgr. studia

V sekci Materiály (celkem 7 přednášek) se umístil:

• David Puzoń s příspěvkem Vliv deformační rychlosti na anizotermický rozpad austenitu oceli 41Cr4 – 1. místo

Všem úspěšným studentům z celého srdce gratulujeme a pořadatelům konference Metalurgia ještě jednou i takto na dálku děkujeme za skvěle zorganizovanou akci, milé přivítání a přátelskou atmosféru. Budeme se těšit na shledání na dalším ročníku konference.

Vloženo: 22. 4. 2022