Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 7. 2022!

Téma 3D tisku silikátových materiálů uspělo v krajském kole SOČ

Téma 3D tisku silikátových materiálů, je řešena žáky POJ F≈M ve spolupráci s Katedrou tepelné techniky, Fakulty materiálově-technologické

Dne 9.5 proběhlo na VŠB-TUO krajského kolo soutěže „Středoškolská odborná činnost 2021/2022“. Celkem v 17 oborech soutěžilo okolo 80 studentů. Studenti Vojta Duda a Tibor Rumen Račev byli se svou prací 3D tisku silikátových materiálů zařazeni do oboru Strojírenství-Stavebnictví. Soutěžili však za strojírenství a v tomto krajském kole obsadili krásné 2. místo. Moc jsem jim přála výhru. Jejich ochota učit se novým věcem je maximální. Studenti jsou nyní ve 3. ročníku oboru Strojírenství, Střední průmyslové školy, Obchodní akademie a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky, Frýdek-Místek, p. o. Z pohledu pedagoga byla úroveň celé soutěže velmi vysoká. Prezentace a kvalita prací studentů byla srovnatelná úrovní bakalářských prací. Každopádně se jedná o velmi cennou zkušenost, ze které budou studenti i já čerpat i v budoucnu. Velká gratulace směřuje i k dalším prezentujícím studentům střední školy POJ F≈M, které jsem viděla, a to Jan Pělucha/Stirlingův motor (sekce Strojírenství) a Jan Poloch/Recyklace dešťové vody (Stavebnictví), který se umístil na 1.místě.

Poděkování patří Ing. Tamaře Fajkusové (vedoucí maturitní práce), řediteli Ing. Martinu Tobiášovi a kolektivu školy z POJ F≈M, za přípravu studentů pro další životní starty.

Text: Ing. Hana Ovčačíková, Ph.D., Katedra tepelné techniky

Vloženo: 10. 5. 2022
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická