Návštěva studentů ze středních škol z Polska

Stáž studentů ze středních škol z Polska proběhla v minulých týdnech na Katedře chemie a fyzikálně-chemických procesů, Fakulty materiálově-technologické.

V termínu 31. 10. – 11. 11. 2022 proběhla na Katedře chemie a fyzikálně-chemických procesů, Fakulty materiálově-technologické stáž studentů dvou středních škol z Polska. Studenti ze středních škol Zespół Szkół Powiatowych w Opocznie a Zespół Szkół Chemicznych we Włocławku se během čtrnáctidenní stáže účastnili přednášek na vybraná témata, exkurzí do laboratoří vybavených moderní přístrojovou technikou a také absolvovali laboratorní cvičení z oblastí blízkých jejich studiu. Vybrané laboratorní úlohy z analytické chemie a pokročilých metod charakterizace materiálů, stejně jako laboratorní úlohy z procesního inženýrství a fyzikální chemie umožnily studentům procvičit a upevnit jejich teoretické znalosti. Stáž celkem sedmnácti polských studentů proběhla ve spolupráci s Fakultní střední školou - Střední průmyslovou školou chemickou akademika Heyrovského v Ostravě.

Vloženo: 16. 11. 2022
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická