Návštěva japonských univerzit

Koncem roku navštívili zástupci vedení Fakulty materiálově-technologické univerzity v Japonsku.

Hlavním cílem návštěvy bylo podepsání prodloužení Double Degree programu s National Yokohama University a navázání nové spolupráce nejen v oblasti studia, ale také v oblasti vědy a výzkumu s dalšími japonskými univerzitami a institucemi.

Během jednání na National Yokohama University s tamním děkanem došlo ke slavnostnímu podpisu prodloužení Doble Degree programu a dále proběhlo jednání k dohodě o užší spolupráci v rámci odborných přednášek pro naši PhD Akademii. Diskutovány byly i možnosti prohloubení spolupráce v oblasti podávání a řešení mezinárodních projektů.

Díky jedinečnému Double Degree programu je možné studovat na obou univerzitách současně a získat tak diplomy jak z domácí univerzity, tak i ze spřátelené zahraniční univerzity. Tuto možnost mají studenti, kteří si v rámci navazujícího magisterského studia na Fakultě materiálově-technologické vyberou studijní program Progresivní technické materiály. Během svého studia pak stráví jeden rok na spřátelené National Yokohama University, zdokonalí se ve svých jazykových dovednostech a získají jedinečné (nejen) studijní zkušenosti. Možnost studovat Double Degree mají samozřejmě i studenti National Yokohama University.

Dalším bodem programu pak byla návštěva Tokyo Institute of Technology, kde proběhlo setkání a diskuse o možné spolupráci v oblasti vědy a výzkumu s ředitelem Institute of Innovative research (IIR). I s touto institucí byla sjednána spolupráce v podobě odborných přednášek pro studenty VŠB-TUO v rámci PhD Akademie.

Na základě velmi přátelských a úspěšných jednání byly domluveny návštěvy kolegů z National Yokohama University a Tokyo Institute of Technology, které proběhnou v květnu – srpnu 2023 a během kterých se uskuteční plánované přednášky a další aktivity nejen pro studenty doktorského studia v rámci PhD Akademie.

Vloženo: 5. 1. 2023
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická