Platnost příspěvku skončila 30. 4. 2023!

Nová fakultní škola Fakulty materiálově-technologické

Podpisem memoranda byla dne 4. 1. 2023 stvrzena spolupráce se Střední uměleckoprůmyslovou školou a vyšší odbornou školou Turnov

Začátek nového roku se na Fakultě materiálově-technologické nese mj. v duchu navazování nových forem spolupráce s vybranými středními školami. Jednou z nich je i instituce se zvučným jménem a dlouholetou tradicí nacházející se v srdci Českého ráje - Střední uměleckoprůmyslová škola a vyšší odborná škola Turnov. Možná se nabízí otázka, ve kterých oblastech nacházejí společnou řeč technická univerzita a umělecká střední škola. Hlavním spojovacím článkem mezi FMT, VŠB-TUO a SUPŠ a VOŠ, která je snad více známá jako Špéra, je umělecké zpracování kovů. „Rádi bychom prohloubili spolupráci mezi studenty našeho Uměleckého slévárenství z FMT a turnovských studentů oboru Design litých objektů,“ říká Petr Lichý, garant studijního programu Umělecké slévárenství. „Jsem přesvědčen, že si naše pracoviště, jejich zaměstnanci i studenti mají navzájem mnohé co předat. Ovšem naše aktivity mohou směřovat i napříč ostatními studijními programy a obory a vést tak k jisté multidisciplinaritě,“ dodává.

Vedení Fakulty materiálově-technologické dlouhodobě pracuje na navazování partnerství a spolupráce se středními školami. Snad se tyto kroky budou dařit i nadále.

Studenti FMT na návštěvě Střední uměleckoprůmyslové školy a vyšší odborné školy Turnov

Studenti FMTna návštěvě Střední uměleckoprůmyslové školy a vyšší odborné školy Turnov

Vloženo: 4. 1. 2023
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická