Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Katedra sdružuje vývojové středisko automobilů, hlukovou laboratoř a laboratoře metalurgie. Realizuje široké spektrum výzkumných a vývojových činností – viz. nabídka spolupráce.

Laboratoře a v nich realizovaný výzkum jsou přímo propojeny s výukou našich studijních programů.

StudentCar je vlastní brand využívaný při vývoji automobilů a výrobků. Myšlenka vytvořit specializovaný obor zaměřený na vývoj automobilů dala vzniknout Katedře materiálů a technologií pro automobily v roce 2008. S jasnou vizí obsáhnout celý vývoj automobilu od designu až po homologaci, nejen teoreticky, ale i prakticky. Stavba vlastních prototypů dovoluje verifikovat teoretická data a získávat reálné výsledky měření. Již od roku 2010 se věnujeme elektromobilitě nejen proto, že elektřinu vnímáme jako pohon budoucnosti, ale především dovoluje precizní ovládání a diagnostiku vozidla za všech podmínek. Pro více informací o automobilech StudentCar navštivte Naše automobily.

Katedra byla sloučením rozšířena o specializované středisko metalurgie a centrum pro akustiku, vibrace a fyzikální děje. Obě střediska disponují vlastním rozsáhlým laboratorním zázemím a mnoha lety zkušeností.