Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Cílem StudentCar bylo vždy přetvořit myšlenku do reality. Realizace automobilů vlastní konstrukce nám umožňují rozšířit výzkumnou činnost o měření reálných hodnot a zároveň jsou atraktivní učební pomůckou. Víme, že výrobek nemá plnit pouze utilitární funkci, pro každý produkt je důležitý i design. Všechna naše vozidla vznikla podle originálního designérského návrhu.

2024: Představení nového projektu.

2019: StudentCar E-Buggy

Studentský projekt s finanční podporou Škoda auto. Designérský návrh a konstrukční koncepce vznikla ve spolupráci s Ateliér průmyslový design na FMK-UTB ve Zlíně jako diplomová práce Petra Sehnoutky. Konstrukční řešení a výrobu zvládli naši studenti v rámci svých závěrečných prací.

E-Buggy je dvoumístné nákladní vozidlo kategorie L7E, pohání ji čtyři elektromotory, nosná konstrukce příhradová - svařovaná a prototypová kapotáž je kompletně zhotovená pomocí 3D tisku.

2017: StudentCar SCE

Designérská studie pro náš historicky první elektromobil SCE vznikla ve spolupráci s Ateliér průmyslový design na FMK-UTB ve Zlíně jako diplomová práce Rostislava Zapletala v roce 2017, světlomety vyvinuty ve spolupráci s Varroc lightning systems. Funkční chassis vozidla je zároveň náš historicky první elektromobil, osazeno jedním elektromotorem připojeným na konvenční převodovku, konstrukce příhradová svařovaná, podvozek Škoda.

2014: StudentCar SCX

Elektromobil, který jsme vyvinuli kompletně od nuly až po homologaci. Nosná konstrukce je příhradová, karoserie laminátová. Pohon zajišťují čtyři elektromotory bez převodovek, které jsou nezávisle řízeny počítačem. Design Michal Vlček.

2008: StudentCar Fireline

Automobil na podvozku kitcaru s motorem Škoda 1.8T a vlastní karoserií, navrženou na Ateliéru průmyslový design na FMK-UTB ve Zlíně – design Michal Vlček. Automobil včetně karoserie byl vyroben v dílnách StudentCar s použitím produkčních dílů.

Partneři a podpora

Varroc lightning systems s.r.o.; Škoda auto a.s., EVC Group s.r.o., TOS Znojmo a.s., FORM Střelná, Technologická agentura České Republiky, Moravskoslezský kraj, Ateliér průmyslový design na FMK-UTB ve Zlíně.