Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Jsme Fakulta materiálově-technologická - moderní vzdělávací instituce spojující atraktivní výuku a špičkový výzkum v materiálových, metalurgických, chemických, ekonomických a ekologických studijních programech se zaměřením na: technologie přípravy, zpracování a recyklace materiálů; materiálové inženýrství; nanomateriály a nanotechnologie; biomateriály a biomechaniku; chemické a environmentální technologie; management kvality; automatizaci v průmyslu; ekonomiku a management v průmyslu; tepelnou energetiku.

170 let tradice, jedinečnost v České republice, perspektivní studijní programy integrující technologie a inženýrství spolu s ekonomickými a ekologickými aspekty, možnost studia v zahraničí, špičkové vybavení, spolupráce s průmyslovou praxí – to vše je naše FMT.

Chcete se o nás dozvědět více? Tak koukněte na naše prezentační videa, nechte se inspirovat záběry ze zákulisí našich laboratoří, navštivte naši virtuální prohlídku nebo nám jednoduše napište.

Studuj FMT a tvoř s námi budoucnost

Jsme nedílnou součástí VŠB-TUO

Život u nás

Kampus VŠB-TUO

Jednou z výhod studia u nás je život v našem unikátním univerzitním kampusu – ten je jedním z největších kampusů ve střední Evropě. Nemusíte se tak bát zdlouhavého dojíždění v rámci města, u nás máte vše pěkně na jednom místě. Najdete zde opravdu vše, co ke svému vysokoškolskému životu potřebujete. Součástí kampusu jsou i vysokoškolské koleje, menza a bufety, sportoviště nebo kluby. Navíc je celý areál kampusu situován v příjemném prostředí jedné z nejzelenějších částí Ostravy. A pokud by vás kampus přece jen omrzel, díky MHD se dostanete do centra města během půl hodinky.

Sportovní vyžití

Pokud si svůj život bez sportu prostě nedokážete představit, bude pro vás pobyt v našem kampusu radostí. V univerzitním kampusu najdete i mnohá sportoviště, hřiště, kurty, posilovnu nebo běžecký okruh v přilehlém lesoparku. Ať už je vaší vášní volejbal, běh, fotbal, tenis nebo třeba i minigolf, u nás si určitě svůj volný čas budete užívat.

Ostrava

VŠB-TUO a tedy i naše fakulta je nedílnou součástí Ostravy a Moravskoslezského kraje. Ostrava je krásné město, které nabízí zajímavou architekturu spojenou s průmyslovou historií. Ve městě se nachází hned několik divadelních scén a navíc se tady každoročně konají světově proslulé hudební festivaly – Colours of Ostrava a Beats for Love. Milovníky přírody určitě potěší, že leží nedaleko úpatí Beskyd nebo Jeseníků, takže na výlet do přírody to není vůbec daleko.