Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2019!

Když je o vás větší zájem než o celebritu!

“Děkujeme, že jste přišel na pohovor. My se vám ozveme.” nebo “Dali jsme přednost jinému kandidátovi.”

Tohle po vystudování Fakulty materiálově-technologické neuslyšíte. Ba naopak. Firmy se o vás budou prát.

Proč studovat na FMT?
Vy si můžete práci vybírat, zatímco zaměstnavatelé se o vás budou přetahovat. Navíc vás čekají nadprůměrné nástupní platy. Jsme moderní fakulta se špičkovým výzkumem a atraktivní výukou v oborech, které na jiných vysokých školách nenajdete. Proto jsou naši absolventi na trhu práce velmi žádaní.

Po studiu na FMT můžete pracovat:

• ve výzkumných ústavech,
  • v metalurgických podnicích,
  •  v automobilovém a strojírenském průmyslu,
  •  v chemickém a farmaceutickém průmyslu,
  •  v organizacích v oblasti ochrany životního prostředí, v projekčních organizacích a organizacích státní správy.

Kvalitní příprava již během studia!
Na přípravě si dáváme záležet, a proto se naše vysoká škola řadí mezi přední tři školy s nejkvalitnější přípravou absolventů na profesní dráhu. Současně jsme druhou nejúspěšnější vysokou školou ve spolupráci s průmyslem. Studenti mají tedy již během studia možnost praxe u TOP firem v různých oborech.

“Líbí se mi, že škola není jenom o teorii, ale i o praxi. Můžu se aktivně podílet na tvorbě součástek do aut, které pak skutečně automobily použijí ve výrobě. A to mě motivuje.” Pochvaluje si styl výuky jeden ze studentů FMT.

V rámci studia běžně nabízíme studentům roční placené praxe nebo praxe při zpracování závěrečných prací. Například diplomová práce Lenky Šimkové na téma Odsíření koksárenského plynu - materiálová bilance získala v roce 2017 hlavní cenu ArcelorMittal Ostrava, a.s. Lenka v DP navrhla opatření, která by mohla výrazně snížit obsah síry v koksárenském plynu. A kdo ví, třeba další cenu získáte právě vy.

Chcete mít možnost proniknout do tajů společností jako jsou Brembo Czech, Materiálový a metalurgický výzkum, Třinecké železárny, ŠKODA AUTO, Ministerstvo životního prostředí ČR, ArcelorMittal, SmVaK, ČEZ, Jaderná elektrárna Temelín, Teva Czech Industries a mnoho dalších? Pokud jste odpověděli ano, přihlaste se ke studiu na FMT a buďte nenahraditelní!

Vloženo: 28. 2. 2019