Platnost příspěvku skončila 25. 3. 2019!

Otevření nové expozice na Katedře metalurgie a slévárenství

25. 3. 2019, 12:00
 Katedra metalurgie a slévárenství - G432
Otevření nové expozice na Katedře metalurgie a slévárenství
Česko-polská expozice rud, paliv a následných produktů.

V pondělí 25. 3. 2019 ve 12:00 bude na FMT, Katedře metalurgie a slévárenství slavnostně otevřena nová expozice. Jedná se o novou sbírkovou expozici primárních surovin a paliv s ukázkami následných produktů. Expozice je sestavena jak z osobních sběrů členů CZ-PL týmu, tak z unikátních vzorků rud a paliv, které se v minulosti těžily na území ČR i PL.

Sbírka mapuje montánní historii i historii těžby rud česko-polského příhraničí. Tato kolekce prezentuje jak vstupní suroviny a paliva, tak následné produkty metalurgické výroby i formy vhodného zpracování železonosných odpadů vznikajících v metalurgii.

Nová expozice bude po slavnostním otevření přístupná studentům v rámci přednášek a veřejnosti v rámci akcí pořádaných Fakultou materiálově-technologickou.

Expozice byla vytvořena v rámci projektu Historie a současnost zpracování nerostných surovin a jejich využití v ČR a PL programu INTERREG V-A Česká republika-Polsko 2014 - 2020, Fondu mikroprojektů, spolufinancovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

49.833049N; 18.162965E
Vloženo: 18. 3. 2019