Přednáška prof. Joaquim Luís Faria

19. 5. 2023, 9:00 - 12:00
 CPIT VŠB-TUO, místnost RV101
Přednáška prof. Joaquim Luís Faria
Profesor Faria představí nejen samotnou Universidat do Porto, Portugalsko, ale také možnosti spolupráce a vědecko-výzkumné zaměření jeho pracovní skupiny.

Vážené kolegyně a kolegové, studentky a studenti,

dovolujeme si vás všechny touto cestou co nejsrdečněji pozvat na přednášku významného zahraničního odborníka prof. Joaquim Luís Faria, která se uskuteční dne 19. května 2023 v 9:00 hod v místnosti RV101 bydovy CPIT.

Věříme, že toto setkání může být zajímavé a inspirativní nejen pro zaměstnance a studenty Centra nanotechnologií CEET napříč odbornostmi.

Těšíme se na setkání s vámi!

prof. Joaquim Luís Faria
University of Porto

Joaquim L. Faria získal svůj doktorát (Physical Organic Chemistry – 1993) na Instituto Superior Técnico, Technical University of Lisbon (s Manuel J.E. Prieto), kde pracoval ve skupině S. Steenken na Max Planck Institute for Radiation Chemistry (Mülheim an der Ruhr, Germany). V roce 1992 nastoupil na Faculty of Engineering of the University of Porto (FEUP), kde je nyní docentem a působí jako člen rady katedry chemického inženýrství, člen vědeckého výboru magisterského studia chemického inženýrství a člen vědecké rady přidružené laboratoře LSRE-LCM. Do LCM – Laboratory of Catalysis and Materials nastoupil v roce 1994 a začal se věnovat výzkumu heterogenní fotokatalýzy. Od roku 1982 je členem Portuguese Chemical Society a na funkční období 2016-2018 byl jmenován jejím místopředsedou. Byl zvolen přidruženým členem Associate Member of IUPAC Division I – Physical a Biophysical Chemistry Division na dvouleté období 2016-2017. V roce 2005 obdržel vědeckou cenu Scientific Prize of the Portuguese Association of PhD Studies ve France (APDF) "Celestino da Costa / Jean Perrin". V posledních letech obdržel od FEUP uznání za svůj přínos vědeckému výzkumu, když mu byla udělena výroční cena "Prémio de Reconhecimento Científico".

Vloženo: 15. 5. 2023
Kategorie:  Chystané akce