Ocenění na mezinárodní výstavě inovačních nápadů INTARG

Velký úspěch sklidili zaměstnanci Fakulty materiálově-technologické na 16. ročníku mezinárodní výstavy INTARG 2023 v Katowicích.

Velký úspěch slavili zaměstnanci Fakulty materiálově-technologické na 16. ročníku mezinárodní výstavy INTARG v Katowicích, která proběhla tento rok na konci měsíce května. Účastníci z celého světa prezentovali své výsledky inovačních nápadů formou posterů. Zlatou medaili za nejlepší prezentovaný inovační nápad „Method for obtaining iron concentrate from metallurgical slags“ získal kolektiv autorů z VŠB-TUO v čele s Vlastimilem Matějkou. Tento inovační nápad, na kterém se podíleli i Kryštof Foniok, Petra Maierová a Jozef Vlček, získal také speciální cenu WIPA Special Award, World Invention Intellectual Associations a ECO AWARD, Polska Izba Ekologii. Stříbrnou medaili pak získal kolektiv autorů z VŠB-TUO (Jiří Burda, Jakub Korpas, Jiří Fiedor, Marek Velička, Mario Machů, Petr Jirsa, René Sommer, Jozef Vlček) a společnost SMS CZ za příspěvek „Technology for energy utilization of used polymeric parts from discarded cars“ Uvedenému příspěvku byla současně udělena cena The Award from Polish Chamber of Patent Attorneys.

Všem zúčastněným a oceněným z celého srdce gratulujeme!

Současně si dovolujeme touto cestou poděkovat ČESKÉ HUTNICKÉ SPOLEČNOSTI, z.s. za zabezpečení výstavy inovačních nápadů na této mezinárodní výstavě.

Vloženo: 30. 5. 2023