Fracture Mechanics & Flaw Evaluation Rules

Přednáškou spojenou s diskusí k aktuálním otázkám bezpečnosti jaderných zařízení naváže Dr. Kunio Hasegawa na přednášku o charakterizaci a hodnocení vad materiálů v jaderném průmyslu, kterou zahájil Den doktorandů FMT. Setkání je určeno studentům i výzkumným pracovníkům celé univerzity.

Dr. Kunio Hasegawa pracoval více než 30 let ve společnosti Hitachi Ltd. v oblasti pevnosti konstrukcí. Během svého působení na této pozici byl rovněž hostujícím profesorem na Yokohama National University a Kanazawa University. Po odchodu ze společnosti Hitachi působil 8 let v Japan Nuclear Energy Safety Organization a v současné době je konzultantem Japan Atomic Energy Agency.

Čtyři roky byl předsedou technického výboru Codes & Standards Division of Pressure Vessel & Piping ASME (American Society of Mechanical Engineers) a byl zástupcem šéfredaktora ASME Journal of Pressure Vessel Technology. Dr. Hasegawa působí již více než 25 let v několika komisích jako člen sekce X ASME Boiler and Pressure Vessel Code. Byl zvolen členem ASME a je držitelem mnoha ocenění ASME. Je také nositelem čestného titulu Doctor honoris causa VŠB – Technické univerzity Ostrava.

Tento světově uznávaný odborník na jadernou bezpečnost zahájil svým pojednáním Den doktorandů FMT. Před publikum předstoupil s přednáškou na téma Lesson Learned from Fractures: Part I Accidents and New Technologies, Part II Fracture Mechanics and Flaw Evaluation Rules. Na tuto velice zajímavou přednášku bude navazovat druhá spojená s diskusí k aktuálním otázkám bezpečnosti a integritě jaderně energetických zařízení s názvem Fracture Mechanics & Flaw Evaluation Rules.

Přednáška se uskuteční dne 22. 6. 2023 od 10:00 hod v místnosti D206. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost k setkání s tak významným zahraničním odborníkem. Jste srdečně zváni.

Vloženo: 16. 6. 2023