Studenti z Polska na odborné stáži na Katedře chemie a fyzikálně-chemických procesů

Měsíční odborná stáž studentů ze střední školy z Polska proběhla v minulých týdnech na Katedře chemie a fyzikálně-chemických procesů Fakulty materiálově-technologické.

V termínu 9. 5.  – 2. 6. 2023 proběhla na Katedře chemie a fyzikálně-chemických procesů, Fakulty materiálově-technologické stáž dvou studentů ze střední školy Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie ve Vratislavi. Během praktické měsíční stáže se studenti seznámili s problematikou fotokatalýzy, připravili si vzorky fotokatalyzátorů, které se naučili charakterizovat vybranými metodami chemické a fázové analýzy a rovněž získali praktické zkušenosti se stanovením fotodegradačních účinků připravených fotokatalyzátorů s využitím fotodegradace modelových polutantů ve vodném prostředí. Dále se seznámili s možností aplikace připravených fotokatalyzátorů pro přípravu samočistících povrchů stavebních materiálů.

Studenti byli s průběhem praxe velmi spokojeni a ocenili rozmanitost probíraných a procvičených experimentálních technik, a rovněž osobní a profesionální přístup kolegů z katedry během jejich odborné praxe.

Vloženo: 5. 6. 2023