Chemie v kuchyni

Chemie v kuchyni pro děti z Junior univerzity.

Ve středu 10. 5. přišly do laboratoře Katedry chemie a fyzikálně-chemických procesů děti ve věku 6 až 12 let, které navštěvují Junior univerzitu. Mentoři Jiřina Vontorová a Jirka Pavlovský jim připravili program Chemie v kuchyni. Děti si vyzkoušely důkazové reakce pro stanovení bílkovin, cukrů, škrobu, přírodních barviv a indikátorů. Děti v bílých laboratorních pláštích si celé natěšené vyzkoušely práci chemiků. A co poté napsala jedna maminka? „Chtěla bych poděkovat Vám a lektorům za organizaci programu Chemie v kuchyni - synům se akce moc líbila a je jim líto, že na další pokračovaní Chemie v kuchyni nemají vhodný věk."

Děkujeme za slova díků a chvály a těšíme se, až děti dorostou nejen do věku, aby mohli na pokračování Chemie v kuchyni, ale také, aby mohli studovat na FMT.

Vloženo: 15. 5. 2023