Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 11. 2. 2020!

Workshop na oslavě výročí 30 let od sametové revoluce

Workshop na oslavě výročí 30 let od sametové revoluce
Studenti katedry metalurgie a slévárenství si pro návštěvníky oslav výročí 30 let od sametové revoluce připravili zajímavý program

Jaká byla Ostrava před třiceti lety?...Vzpomínání, diskuze, čtení z knih, projekce, výstavy, ale třeba i workshopy - to vše bylo možné zažít během čtyř dnů, tedy od 15. do 18. 11., kdy v centru Ostravy na Masarykově náměstí probíhala akce SametOVA. Jejím hlavním účelem bylo oslavit kulaté výročí 30 let od sametové revoluce. 

Jedním z bodů programu byl i slévárenský workshop, během kterého měli návštěvníci akce možnost nahlédnout do tajů jedné ze slévárenských technologií - odstředivého lití. Přímo na místě s nimi studenti odlévali a dohotovovali odlitky klíčů jako symbolů událostí listopadu 1989. 

Doufáme, že všech 1400 symbolických klíčů - odlitků, které pro vás a s vámi naši studenti během akce vytvořili - bude navždy připomínat tuto výjimečnou událost. 

Děkujeme touto cestou organizátorům celé akce za jedinečnou příležitost být její součástí, našim studentům za jejich nadšení a zejména pak návštěvníkům oslav za jejich zájem. Bylo nám ctí oslavit toto významné výročí s vámi.

Vloženo: 22. 11. 2019
Kategorie:  Aktuality
Útvar: 600 - Děkanát FMT
Zpět