Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2022!

Spolupráce se středními školami

Fakulta materiálově-technologická má dvě nové fakultní školy

Při příležitosti setkání v rámci vernisáže výstavy „Čtvrtstoletí umění v odlitku“ byla oficiálně stvrzena spolupráce mezi Fakultou materiálově-technologickou a dvěma ostravskými středními školami podpisem Memorada o spolupráci. Díky tomuto nesou od středy 9. 3. školy AVE ART Ostrava, vyšší odborná škola, střední umělecká škola a základní umělecká škola, s.r.o. a Střední odborná škola umělecká a gymnázium, s.r.o. označení „fakultní střední škola Fakulty materiálově-technologické“. Obě instituce patří již řadu let mezi významné partnery FMT, a to zejména v oblasti studia a vzdělávání v rámci studijního programu Umělecké slévárenství. Děkujeme tímto vedením obou středních škol, jmenovitě Ing. Jaroslavu Prokopovi a Mgr. Haně Dvořákové, za projevenou důvěru. Věříme, že i v budoucnu budou vznikat další společné projekty a těšíme se na ně.

V současné době probíhá také se zástupci vedení Střední uměleckoprůmyslové školy a Vyšší odborné školy, Turnov jednání o navázání stejné formy spolupráce jako u výše uvedených institucí. Pro fakultu by to znamenalo skvělou příležitost, jak si rozšířit oblasti spolupráce v rámci uměleckého zpracování kovů i mimo náš region.

Autor fotografií: Ing. Petr Havlíček

Vloženo: 17. 3. 2022