Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2022!

Ocenění na mezinárodní výstavě inovačních nápadů INTARG

Velký úspěch sklidili zaměstnanci Fakulty materiálově-technologické na 15. ročníku mezinárodní výstavy INTARG 2022.

Velký úspěch slavili zaměstnanci Fakulty materiálově-technologické na jubilejním 15. ročníku mezinárodní výstavy INTARG v Katowicích, která proběhla v půlce měsíce května. Téměř 200 účastníků z celého světa prezentovalo své výsledky inovačních nápadů formou posterů. Bronzovou medaili získal prof. Ing. Karel Michalek, CSc. se svými kolegy – Ing. Josefem Walkem a prof. Ing. Markétou Tkadlečkovou, Ph.D. – s příspěvkem „Physical modelling of aluminium melt rotary refining by blowing of inert gas“. Stříbrná medaile putovala za kolektivem autorů z VŠB-TUO (prof. Ing. Jozef Vlček, Ph.D., doc. Ing. Vlastimil Matějka, Ph.D., Ing. Michaela Topinková, Ph.D. a Ing. Petra Maierová), Smolo a.s. a VUT Brno za příspěvek „Solidified waste (reclamation/remediation material) prepared with ladle slage as a binder with suppressed leachability of heavy metals“.  Zlatou medaili a ocenění World Invention Intellectual Property Associations (WIIPA) za inovační nápad „Cast metal filter for liquide metal filtration in foundry mould“ získal kolektiv autorů z VŠB-TUO (doc. Ing. Petr Lichý, Ph.D., prof. Ing. Tomáš Elbel, CSc., Ing. Ivana Kroupová, Ph.D., Ing. Václav Merta) a Slévárny a modelárny Nové Ransko, s.r.o. (Ing. Ivo Lána, Ph.D.).

Všem zúčastněným a oceněným z celého srdce gratulujeme!

Současně si dovolujeme touto cestou poděkovat České Hutnické Společnosti, z.s. za zabezpečení výstavy inovačních nápadů Fakulty materiálově-technologické na této mezinárodní výstavě.

Vloženo: 7. 6. 2022
Útvar: FMT - Fakulta materiálově-technologická