Japonský odborník v oblasti materiálového inženýrství bude přednášet nejen o vědě

O výzkumu chování materiálů za velmi nízkých teplot, ale i o zapojení PhD studentů a mladých vědecko-výzkumných pracovníků do výzkumu, o studiu na Yokohama National University i jejích významných výsledcích bude 4. května hovořit materiálový inženýr Osamu Umezawa. Přednáška, kterou pořádá PhD Akademie, je určena doktorandům i výzkumným pracovníkům.

S Yokohama National University, na jejíž Faculty of Engineering profesor Umezawa působí v pozici děkana, podepsali na konci loňského roku zástupci vedení Fakulty materiálově-technologické dohodu o prodloužení Double Degree programu. Se svými japonskými partnery také jednali o užší spolupráci v rámci odborných přednášek pro PhD Akademii na VŠB-TUO i o možnosti prohloubení spolupráce v oblasti podávání a řešení mezinárodních projektů. Jedním z konkrétních výsledků spolupráce je i návštěva profesora Umezawy v Ostravě. Před publikum předstoupí s přednáškou nazvanou Mechanical properties at cryogenic temperatures.

Osamu Umezawa je profesorem fyzikální metalurgie. Působil jako výzkumný pracovník a vedoucí výzkumný pracovník v National Research Institute for Metals v Japonsku. V letech 1993-1995 byl také hostujícím výzkumným pracovníkem na University of Cambridge. V posledních čtyřech letech se zapojil do řešení projektu OP VVV Inovativní léčebné metody pohybového aparátu v úrazové chirurgii řešeného na VŠB-TUO.

Přednáška se koná od 8:30 v UA3.

Text: Martina Šaradínová
Foto: archiv OU