Studenti chemického a environmentálního inženýrství soutěžili se svými závěrečnými pracemi

Studentská odborná vědecká činnost byla zakončena prezentacemi závěrečných prací studentů a vyhlášením nejlepších prací.

Dne 10. 5. 2023 byla zakončena Studentská vědecká odborná činnost studentů závěrečných ročníků (bakalářských i magisterských) chemického a environmentálního inženýrství. Studenti  prezentovali své výsledky před odbornou komisí složenou ze zástupců Katedry chemie a fyzikálně-chemických procesů a Institutu environmentálních technologií. Akce se konala pod záštitou České společnosti chemické. Studenti získali hodnotné ceny: 1. místo: 5 100 Kč, 2. místo: 4 250 Kč a 3. místo: 3 400 Kč.

1. místo získala Bc. Petra Cichoňová s tématem své práce: Studium interakce huminových kyselin s léčivy a pesticidy,
2. místo: Bc. Karolína Gorzolková - Příprava aktivovaných uhlíkatých materiálů vícestupňovou mikrovlnou pyrolýzou odpadních živočišných kostí pro snižování koncentrace xylenu z odpadních plynů
3. místo: Jiří Jablunka - Fotokatalytická redukce oxidu uhličitého v přítomnosti fotokatalyzátorů na bázi TiO2.

Vítězům moc gratulujeme!

Vloženo: 19. 5. 2023