Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

BEST RESEARCHER AWARD pro Dr. Moniku Kingu Michalskou

Mezinárodní ocenění BEST RESEARCHER AWARD získala vědkyně z Katedry chemie a fyzikálně-chemických procesů Dr. Michalska za výzkum pokročilých nanomateriálů a nanotechnologií.

V květnu 2023 byla Dr. Monika Kinga Michalska, vědkyně působící na Katedře chemie a fyzikálně-chemických procesů Fakulty materiálově-technologické, nominována na významnou cenu BEST RESEARCHER AWARD v rámci "5th Edition of International Research Awards on Advanced Nanomaterials and Nanotechnology" a tuto cenu získala za svůj výzkum a prezentaci na téma "Mesoporous/Microporous Li4Ti5O12/rutile-TiO2 as an anode material for LiBs".

Monika v této práci představila modifikovanou metodu sol-gel pro syntézu nanokrystalického kompozitu složeného z Li4Ti5O12 (LTO) a rutilu-TiO2, který se spolupracovníky využili jako účinný anodový materiál pro aplikaci v iontových lithiových bateriích.

Mezinárodní cena BEST RESEARCHER AWARD za výzkum pokročilých nanomateriálů a nanotechnologií je prestižní ocenění, které je uznáním výjimečných úspěchů a přínosů vědců, tvůrců a experimentátorů v oblasti nanomateriálů a nanotechnologií. Cílem těchto ocenění je vyzdvihnout vynikající práci, která je v této oblasti odvedena, a také podpořit další pokroky v oblasti vývoje nanomateriálů. Vítězové cen jsou jmenováni na základě několika kritérií, včetně originality a dopadu jejich výzkumu, jejich publikací v časopisech nejvyšší kvality a uznání, kterého se jim dostalo od jejich kolegů a širší vědecké komunity. Více o ocenění je možné se dočíst zde.

Vloženo: 13. 7. 2023
Kategorie:  Aktuality
Zadal:  Administrátor
Útvar: 600 - Děkanát FMT
Zpět